Asser Jensens Vej 39
7000 Fredericia
- Boligareal 188 m²
- Grundareal 1.355 m²
- Rum 6
-
Energimærke
Asser Jensens Vej 39
7000 Fredericia
-
188 m²
6 rum
Familievenligt lavenergihus med dobbeltgarage i Fredericia
Boligfakta | |
---|---|
Type | Villa |
Udbudsform | Salg |
Energimærke | B |
Varmekilde | Fjernvarme |
Byggeår | 2008 |
Rum | 6 |
Bad | 2 |
Toilet | 2 |
Plan | 1 |
Boligareal | 188 m² |
Garage | 76 m² |
Grundareal | 1.355 m² |
Soveværelse med walk-in-closet
Parret finder sig til rette i den fjerne ende af huset, hvor soveværelset ligger med et østvendt vindue, der lukker morgensolen ind. I forbindelse med værelset er der et tosidet walk-in-closet og et smukt badeværelse med dobbelt håndvask og skinnende fliser i sort granit.
Opholdsmiljøet
Samværet får gode betingelser i opholdsmiljøet med stue og køkken i åben forbindelse. Køkkenet er i et tidløst design med hvide, grebsfrie elementer fra Kvik og hvidevarer med stålfinish. Stuen er rummelig, hvilket giver jer mulighed for at bruge den som både spisestue og opholdsstue, og I har udgang til jeres terrasse herfra.
Have og garage
Jeres kommende baghave byder på godt med plads og da I bor på et roligt, lukket vænge får I optimale betingelser for afslapning på den 1.355 m2 store grund. Op ad huset har I en østvendt fliseterrasse med plads til gæster. Med til huset hører desuden en meget rummelig, isoleret dobbeltgarage, der passende kan bruges som gildesal, da her er gulvvarme.

Drømmer du om ny bolig?
Lad os åbne dine øjne for boligmarkedet lige nu. Få en gratis vurdering, så du kender alle dine muligheder.
Roligt område
Kommunen i tal | |
---|---|
Indbyggere | 52.173 |
Skatteprocent | 25,5% |
Grundskyld | 26‰ |
Kirkeskat | 0,88% |
Er du klar til at sætte pris på din bolig?
Beregn boliglån hos Nordea
Beregn hvad det koster at låne til en bolig hos Nordea og få et gratis bevis på, hvor meget du kan købe bolig for.
Kontakt os
Har du spørgsmål, eller vil du vide mere om denne bolig? Send en besked til os.