Krekærlunds Allé 35
8340 Malling
- Kontantpris 2.895.000 kr.
- Ejerudgift 2.718 kr.
- Boligareal 140 m²
- Rum 5
-
Energimærke
Krekærlunds Allé 35
8340 Malling
-
2.895.000 kr.
140 m²
5 rum
Lækkert og moderne rækkehus på dejlig adresse i Malling
Boligfakta | |
---|---|
Type | Rækkehus |
Udbudsform | Salg |
Energimærke | A2010 |
Varmekilde | Fjernvarme |
Byggeår | 2016 |
Rum | 5 |
Bad | 2 |
Toilet | 2 |
Boligareal | 140 m² |
Carport | 25 m² |
Grundareal | 185 m² |
Økonomi | |
---|---|
Kontantpris | 2.895.000 kr. |
Ejerudgift | 2.718 kr. |
Finansiering | |
---|---|
Udbetaling | 145.000 kr. |
Brutto ekskl. ejerudgift | 17.792 kr. |
Netto ekskl. ejerudgift | 14.104 kr. |
Priser på boliglån | Tjek boliglån |
Skal vi også sælge din bolig?
Lyst og indbydende leverum
Køkken-alrummet og stuen er i direkte forbindelse med terrassedøre i begge ender, så der er rig mulighed for at åbne op og slippe sommerdagene indenfor. Køkkenet er stilrent i hvidt med en ø, der inviterer til samvær omkring madlavningen, og stuen smyger sig i en vinkel, som gør indretningen hyggelig. I har en stue mere på første sal, der har udgang til tagterrassen.
En god indretning
Det er helt sikkert en fordel, at der er et badeværelse på begge etager, og begge rum er nydelige med antracitgrå fliser og minimalistiske vaskemoduler. Det er på første sal, at I finder soveafdelingen med tre værelser, som alle er i gode størrelser. Derudover finder i også husets multirum, der nemt kan etableres som et ekstra værelse, såfremt det ønskes.
Stunder i det fri
Glæd jer til at rykke ud på tagterrassen, der bliver en rolig oase med kig til det grønne. I kan også tage plads i baghaven, hvor den store træterrasse bliver perfekt til de lange sommerdage. Foran huset får I en græsplæne og en fliseterrasse, og indkørslen leder til en carport. Bemærk også skuret, der er fuldt isoleret.
Her føler I jer hjemme
Kommunen i tal | |
---|---|
Indbyggere | 362.442 |
Skatteprocent | 24,52% |
Grundskyld | 24,58‰ |
Kirkeskat | 0,74% |

"Roligt, børnene leger godt sammen og der er generelt godt naboskab. De fleste er børnefamilier i alle aldre og vi har et tæt sammenhold, hvor man er god til at hjælpe hinanden. "
"Tagterrassen, træterrassen og køkken/alrum som samlepunkt. Vi har haft godt brug af, at kunne være i køkkenet, mens ungerne har leget i stuen og vi stadig har kunne være ''til stede''. Nu, hvor ungerne er større, er det kun rart at de kan smutte op på deres værelser, så der er lidt ro i stuen. "
"Primært i Netto, som ligger 2 min væk. Men ellers er der også flere muligheder i Malling samt Xl-byg, hvis man er lidt handy. "
"På træterrassen, specielt i sommerperioden med grill aftener og hygge. Tagterrassen har for vores vedkommende både været et sted at slappe af, tørre tøj og dyrke grøntsager og blomster. "
"Vi flyttede fra Aarhus, til Malling, for at være tættere på skov, rolige omgivelser og familien. Vi havde en 1-årig på det tidspunkt og ville gerne have noget andet end bylivet i Aarhus. "
"Vi flytter faktisk ikke væk fra Malling - Vi vil gerne blive i Malling. Det er en skøn by, som har alt det vi nyder godt af. "
Kender du din boligs værdi?
Beregn boliglån hos Nordea
Beregn hvad det koster at låne til en bolig hos Nordea og få et gratis bevis på, hvor meget du kan købe bolig for.
Kontakt os
Har du spørgsmål, eller vil du vide mere om denne bolig? Send en besked til os.

Har du fundet din drømmebolig?
Kom trygt og nemt gennem hele købsprocessen, og vær sikker på, at du får de ideelle betingelser for at opfylde dine boligdrømme.