Lejlighed
Nyhed!
Duevej 113, 2. tv.
2000 Frederiksberg
-
6.740.000 kr.
97 m²
4 rum
- Kontantpris 6.740.000 kr.
- Ejerudgift 4.229 kr.
- Boligareal 97 m²
- Rum 4
-
Energimærke
-
Indbydende 4V med stor sydvestvendt altan og køkken og stue i ét - rolig ejendom i Fuglebakkekvarteret
I kommer til at bo i en rolig ejendom, der administreres af en velfungerende ejerforening med styr på både økonomien og bygningens vedligehold. Lejligheden ligger for enden af en mindre længe af bygningen, hvilket betyder, at I får lys ind fra tre sider. Lejligheden har en rolig placering væk fra Borups Allés livlige stemning – og alligevel har I alt lige i nærheden! Langs Alléen finder I et væld af supermarkeder, hyggelige caféer, spisesteder og specialbutikker som Matas, apotek og meget mere. Derudover er området godt forbundet med flere buslinjer og Fuglebakken Station i gåafstand, hvilket gør det nemt og bekvemt at komme rundt i byen.
Der er gode vibes, lige fra I går indenfor. Entréen byder på et stort indbygget skab med masser af plads til sko, jakker og andet. Herfra kommer I direkte ind i det samlende opholdsrum, hvor køkkenet er første stop på vejen. Det er fra 2023 og står nydeligt med hvide, grebsfrie fronter og har blandt andet vask og vandhane i børstet messing. Stuen er et lyst og indbydende rum med masser af plads til at indrette spiseplads, hyggekrog, og hvad I ellers føler for. For enden af rummet er der lavet en flot indbygget reol på mål, og ved siden af er der udgang til altanen.
Altanen er monteret på gavlen af bygningen, hvilket betyder, at I er forholdsvist ugenerede. Her kan I nyde solen fra om morgenen og frem til sidst på eftermiddagen.
Alle tre soveværelser er gode, anvendelige rum, og det største værelse er endvidere indrettet med et stort skydedørsskab. Badeværelset er som nævnt også ganske rummeligt og har tilmed et badekar.
I får brugsret til et loftsrum, vaskekælder, tørrerum, cykelkælder samt til ejendommens fire parkeringspladser. Hertil kommer en lille gårdhave med terrassemøbler og legesager for børn.
Ring og bestil en fremvisning i dag!
Boligfakta | |
---|---|
Type | Lejlighed |
Udbudsform | Salg |
Energimærke | E |
Varmekilde | Fjernvarme/blokvarme |
Byggeår | 1958 |
Etage | 2. |
Rum | 4 |
Bad | 1 |
Toilet | 1 |
Plan | 1 |
Boligareal | 97 m² |
Faciliteter | |
---|---|
Økonomi | |
---|---|
Kontantpris | 6.740.000 kr. |
Ejerudgift | 4.229 kr. |
Finansiering | |
---|---|
Udbetaling | 340.000 kr. |
Brutto ekskl. ejerudgift | 36.762 kr. |
Netto ekskl. ejerudgift | 30.093 kr. |
Priser på boliglån | Tjek boliglån |
Skal vi også sælge din bolig?
Hvor finder jeg?
Kommunen i tal | |
---|---|
Indbyggere | 105.840 |
Skatteprocent | 24,57% |
Grundskyld | 3,1‰ |
Kirkeskat | 0,5% |
Kilde: Boligsiden og Geomatic
Det kendetegner Fuglebakken og Fuglebakkekvarteret
Fred og ro
Godt for børnefamilier
Gode indkøbsmuligheder
Kilde: baseret på brugerstemmer
Har du råd til denne bolig? Med en hurtig online vurdering kender du bedre dine muligheder
Beregn boliglån hos Nordea
Få billigere renter på en række boliglån. Beregn, hvad det koster at låne til en bolig hos Nordea og få et gratis lånebevis
Kontakt os
Har du spørgsmål, eller vil du vide mere om denne bolig? Send en besked til os.
4 lignende lejligheder i nærheden til 5.700.000-7.800.000 kr. på omkring 97 m2
Åbent hus 20. jul. 11.30 - 12.00
Åbent hus 20. jul. 11.40 - 12.00, kræver tilmelding
Åbent hus 20. jul. 12.30 - 12.50, kræver tilmelding
Seneste solgte boliger i danbolig Frederiksberg
Rækkehus
Solgt
Poppelskellet 12, 2000 Frederiksberg
157 m²
6 rum
Lejlighed
Solgt
Sprogøvej 23, 1. tv., 2000 Frederiksberg
94 m²
3 rum
Lejlighed
Solgt
Nordre Fasanvej 178, 4. th., 2000 Frederiksberg
76 m²
3 rum
Lejlighed
Solgt
Holger Danskes Vej 102, st.. tv., 2000 Frederiksberg
86 m²
3 rum