Rækkehus

Skovsvinget 3D
3390 Hundested

  • 2.745.000 kr. 166 m² 4 rum
  • Kontantpris 2.745.000 kr.
  • Ejerudgift 2.478 kr.
  • Boligareal 166 m²
  • Rum 4
  • Energimærke

Charmerende rækkehus i Lynæs – med skøn have og ideel teenageafdeling

Rækkehus til salg på Skovsvinget 3D i Lynæs forener landsbystemning med praktisk beliggenhed tæt på natur, indkøb og skole. Boligen er indrettet med to indretningsvenlige værelser, to badeværelser og et indbydende køkkenalrum til samvær og hyggelige stunder. Særligt velegnet er første salen, som fungerer perfekt som teenageafdeling med eget køkken og bad, så der skabes plads til privatliv. Fra stuen er der udgang til terrasse og skøn have med mulighed for afslapning. Området er præget af tryghed, sammenhold og gode faciliteter for både børn og voksne. Lynæs rummer stærkt lokalt fællesskab.
Boligfakta
Type Rækkehus
Udbudsform Salg
Energimærke B
Varmekilde Centralvarme med én fyringsenhed
Byggeår 1923
Ombygget 2002
Rum 4
Bad 2
Toilet 2
Plan 1
Boligareal 166 m²
Grundareal 721 m²
Økonomi
Kontantpris 2.745.000 kr.
Ejerudgift 2.478 kr.
Finansiering
Udbetaling 140.000 kr.
Brutto ekskl. ejerudgift 14.841 kr.
Netto ekskl. ejerudgift 11.877 kr.
Priser på boliglån Tjek boliglån
Vurderingsweekend - Negativ med farve
To personer sidder foran villa og smiler

Skal din bolig med til Vurderingsweekend?

Vurderingsweekend d. 7.-8. marts er for dig, uanset om du bare er nysgerrig eller overvejer at sælge. Vi kommer forbi og giver dig en gratis og uforpligtende vurdering – når det passer dig.

Lynæs – Naturoplevelser og fællesskab

Lynæs byder på nærhed til strand og grønne områder med rekreative muligheder ved havnen, en dejlig maritim stemning samt aktiviteter på vandet. Skovsvinget har nem adgang til skole, indkøb og transport, mens Hundested ligger blot en kort cykeltur derfra.

Hvor finder jeg?

Kommunen i tal
Indbyggere 31.633
Skatteprocent 25,7%
Grundskyld 10,9‰
Kirkeskat 0,85%
Kilde: Boligsiden og Geomatic

Boligen ligger i nabolaget Hundested, Kikhavn og Lynæs

Vil du lære området endnu bedre at kende? Udforsk nabolag
Det kendetegner Hundested, Kikhavn og Lynæs
Skøn natur
Godt for børnefamilier
Godt naboskab
Kilde: baseret på brugerstemmer
Sælger Siger - Kasse med navn
Derfor flyttede vi hertil

"Jeg flyttede til Hundested i sin tid, da jeg faldt pladask for området. Natur, masser af kultur og skønne, åbenhjertede mennesker."

Sådan er kvarteret

"Både Hundested havn, men ikke mindst lynæs, har jeg brugt meget. Der er den skønneste, laid back stemning. Tæt på huset er der også flere grønne områder, hvor jeg har nydt at gå tur, hvis ikke det har været ture ned til vandet, som blot er en km’s gåtur."

Hvorfor flytter vi herfra

"Jeg flytter herfra med lidt tungt hjerte, da jeg i den grad har nydt roen og kulturen her i Hundested. Men jeg vil tættere på min datter og resten af familien, her efter at jeg er gået på pension, så jeg og min mor køber nyt og flytter sammen"

Andet vi gerne vil fremhæve om boligen

"Boligen er den gamle hestestald, som de oprindelige ejere satte i stand. Det var meningen, at de selv ville bo i denne del af huset, hvorfor der også, efter min mening, er gjort lidt ekstra ud af detaljerne, og alt er i sin skønneste orden."

Har du råd til denne bolig? Med en hurtig online vurdering kender du bedre dine muligheder

Kontakt os

Har du spørgsmål, eller vil du vide mere om denne bolig? Send en besked til os.

Om ejendomsmægleren