Turkisvej 4B, Seest
6000 Kolding
-
3.145.000 kr.
145 m²
6 rum
- Kontantpris 3.145.000 kr.
- Ejerudgift 2.046 kr.
- Boligareal 145 m²
- Grundareal 706 m²
- Rum 6
-
Energimærke
-
Indflytningsklar familievilla i attraktive Seest
| Boligfakta | |
|---|---|
| Type | Villa |
| Udbudsform | Salg |
| Energimærke | C |
| Varmekilde | Fjernvarme/blokvarme |
| Byggeår | 1984 |
| Ombygget | 1990 |
| Rum | 6 |
| Bad | 1 |
| Toilet | 1 |
| Plan | 1 |
| Boligareal | 145 m² |
| Carport | 21 m² |
| Carport | 60 m² |
| Grundareal | 706 m² |
| Økonomi | |
|---|---|
| Kontantpris | 3.145.000 kr. |
| Ejerudgift | 2.046 kr. |
| Finansiering | |
|---|---|
| Udbetaling | 160.000 kr. |
| Brutto ekskl. ejerudgift | 16.613 kr. |
| Netto ekskl. ejerudgift | 13.452 kr. |
| Priser på boliglån | Tjek boliglån |
Et åbent leverum med køkken og stue i ét
Det sorte køkken står flot og indbydende og ligger i åben forbindelse til stuen, så snakken kan flyde, mens maden simrer. Der er god plads til både leg på gulvet, lektielæsning ved spisebordet og afslapning i sofaen. Rummet samler familien og gør det let at være sammen, også selvom man laver forskellige ting. Fra køkkenet er der tilmed adgang til bryggeset.
God værelsesfordeling med fem gode rum
Fra den rummelige entré er der adgang til tre værelser og et lyst badeværelse, der vil være oplagt som børneafdeling. Det er nemt at sende børnene ud ad døren om morgenen med et kram i gangen, hvor der er god plads til jakker, støvler og tasker. Derudover venter to værelser mere for enden af opholdsstuen, der vil være nærliggende som forældreafsnit med walk-in eller kontor
Udhus med muligheder, dobbelt carport og et fantastisk terrassemiljø
Det her er huset som bliver ved med at give! I 2007 fik sælger opført en dobbelt carport med redskabsrum, spisekammer og et stort isoleret disponibelt rum, som I kan udnytte til netop jeres behov – for sælger har det fungeret som kontor, men en lige så oplagt mulighed kunne være aktivitetsrum til teenagerne. Desuden får I et fantastisk sydvest vendt terrassemiljø, som er helt aflukket hvor I kan være private med sol hele dagen og sommerfesterne kan slippes løs.
Skal vi også sælge din bolig?
Naturskønt Seest med alt tæt på
Hvor finder jeg?
| Kommunen i tal | |
|---|---|
| Indbyggere | 95.897 |
| Skatteprocent | 25,5% |
| Grundskyld | 11,1‰ |
| Kirkeskat | 0,92% |
"Huset var perfekt til vores familie med 4 børn"
"Roligt kvarter med mulighed for “leg” i en lukket lomme"
"Sportspladsen ved Seest boldbaner og udflugter til Hylkedalen"
"Netto, Rema, LIDL er tæt på"
"Inde: I vores store køkken/alrum er der plads til hele familien. Ude: På forårs- og sommerdage giver del af vores Sydvest vendte terrasse dig mulighed for at drikke morgenkaffen i solen, og til aften har du solnedgangen fra terrassen ud for stuen. "
"Vores 4 børn er flyttet hjemmefra, vi har ikke brugt for stort hus og have."
"Vores tilbygning med 3 extra rum har haft stor betydning for vores hverdag. Værksted, depotrum, kontor eller disponibel rum til opbevaring eller et sted hvor unge mennesker kunne samles, hygge og feste."
Har du råd til denne bolig? Med en hurtig online vurdering kender du bedre dine muligheder
Beregn boliglån hos Nordea
Beregn hvad det koster at låne til en bolig hos Nordea og få et gratis bevis på, hvor meget du kan købe bolig for.
Kontakt os
Har du spørgsmål, eller vil du vide mere om denne bolig? Send en besked til os.