Der er 29 nabolag i Assens Kommune, hvor der i øjeblikket er 606 boliger til salg

Om Assens Kommune

Her på siden får du nemt overblik over de vigtigste fakta om Assens Kommune kommune: Hvor mange der bor, hvor mange boliger der er til salg og mere til. Det er også her, du finder vej videre til kommunens 29 nabolag – bare klik på dem oppe i kortet. Under hvert nabolag kan du blandt andet se, hvilke virksomheder der ligger i området, hvilke familietyper der bor her, og hvad boligpriserne ligger på.

Boligsalg
m² pris for villaer 9.229 kr
Gennemsnitlig salgstid 199
Solgte boliger seneste år 553
Indbyggere & skat
Indbyggere 40251
Skatteprocent 26,1%
Grundskyld 11,2‰
Kirkeskat 0,98%
Kilde: Boligsiden.dk og Geomatic

Boliger til salg

Villa
Nyhed!

Kaslundvej 44, Ørsbjerg, 5560 Aarup

1.095.000 kr. 205 m² 6 rum
Villa
Nyhed!

Søbrovej 35, Skaarup, 5683 Haarby

750.000 kr. 148 m² 4 rum
Rækkehus
Nyhed!

Fåborgvej 2, 5610 Assens

1.695.000 kr. 222 m² 6 rum
Villa
Nyhed!

Ulskovvej 6, Turup, 5610 Assens

595.000 kr. 163 m² 5 rum
Villa
Nyhed!

Klaregade 9, Gummerup, 5620 Glamsbjerg

595.000 kr. 170 m² 4 rum
Nem mulighed for flere værelser
Villa

Stationsvej 22, Jordløse, 5683 Haarby

1.595.000 kr. 200 m² 5 rum